time for jazz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента....

+3
jazzanova
Ния
Harvey
7 posters

Страница 3 от 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Benny Goodman Quartet - Avalon

Писане by Harvey Нед Авг 24, 2008 10:43 pm

Benny Goodman-jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Goodman(1909-1986)-Born into a large, poverty stricken family, Benny began playing the clarinet at an early age. He was associated with the Austin High School Gang, having gone to school with drummer Dave Tough. By the time he was twelve, Goodman appeared onstage imitating famous bandleader/clarinetist Ted Lewis. It was at this concert that Ben Pollack heard the young clarinetist and Benny was soon playing in Pollack’s band. Goodman’s first recordings were made with the Pollack group in 1926, and give a strong example of Benny’s influences at the time including Jimmie Noone, who was then with Doc Cook and His Dreamland Orchestra and Leon Roppolo of the New Orleans Rhythm Kings. During this period Goodman recorded his first sides as a leader with members of the Pollack band including one 1928 date which features the only known recording of Benny on alto and baritone saxophones.

Following the musical migration out of Chicago and into New York, Goodman became a very successful and popular free-lancer, joining the likes of Tommy and Jimmy Dorsey in New York studios. In 1934 Benny put together his first big band, featuring Bunny Berigan on trumpet, Jess Stacey on piano and Gene Krupa on drums. With the addition of some excellent, sophisticated arrangements by Fletcher Henderson, the “Swing Era” was born.

Benny Goodman Quartet
Бени Гудмън- кларинет
Теди Уилсън -пиано
Лайънъл Хямтън- вибрафон
Джин Крупа- барабани
Harvey
Harvey

Брой мнения : 572
Join date : 03.07.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Benny Goodman Quartet - Moonglow

Писане by Harvey Нед Авг 24, 2008 11:07 pm

Teddy Wilson jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 99270-004-DBEFB91D(November 24, 1912–July 31, 1986)
Theodore Shaw "Teddy" Wilsonwas a jazz pianist from the United States born in Austin, Texas. His sophisticated and elegant style graced the records of many of the biggest names in jazz, including Louis Armstrong, Lena Horne, Benny Goodman, Billie Holiday and Ella Fitzgerald.

Wilson studied piano and violin at Tuskegee Institute. After working in the Lawrence "Speed" Webb and Louis Armstrong bands, he joined Benny Carter's Chocolate Dandies in 1933. In 1935 he joined the Benny Goodman Trio (which consisted of Goodman, Wilson and drummer Gene Krupa, later expanded to the Benny Goodman Quartet with the addition of Lionel Hampton). The trio performed during the big band's intermissions. By joining the trio, Wilson became the first black musician to perform in public with a previously all-white jazz group.

The noted jazz writer and producer John Hammond was instrumental in getting Wilson a contract with Brunswick, starting in 1935, to record hot swing arrangements of the popular songs of the day, with the growing jukebox trade in mind. He recorded fifty hit records with various singers such as Lena Horne and Helen Ward, including many of Billie Holiday's greatest successes. During these years he also took part in many highly regarded sessions with a wide range of important swing musicians, such as Lester Young, Roy Eldridge, Charlie Shavers, Red Norvo, Buck Clayton and Ben Webster.

Wilson formed his own short-lived big band in 1939, then led a sextet at Cafe Society from 1940 to 1944. He was known to many as the "Marxist Mozart."[1] In the 1950s he taught at the Juilliard School. Wilson can be seen appearing as himself in the motion picture The Benny Goodman Story (1955).
Harvey
Harvey

Брой мнения : 572
Join date : 03.07.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Benny Goodman quartet - I've got a heartful of music

Писане by Harvey Нед Авг 24, 2008 11:16 pm

Lionel Hamptonjazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 220px-Lionelhampton(April 20, 1908–August 31, 2002)
Lionel Leo Hampton , was an American jazz vibraphonist, percussionist, bandleader and actor. Like Red Norvo, he was one of the first jazz vibraphone players. Hampton ranks among the great names in jazz history, having worked with a who's who of jazz musicians, from Benny Goodman and Buddy Rich to Charlie Parker and Quincy Jones. In 1992, he was inducted into the Alabama Jazz Hall of Fame.
Early career

Hampton began his career playing drums for the Chicago Defender Newsboy's Band while still a teenager in Chicago, a group that was led by a Major N. Clark Smith. He moved to California in 1927 or 1928, playing drums for the Dixieland Blue-Blowers. He made his recording debut with The Quality Serenaders led by Paul Howard, then left for Culver City and drummed for the Les Hite band at Sebastian's Cotton Club. During this period he began practicing on the vibraphone. In 1930 Louis Armstrong came to California and hired the Les Hite band, asking Hampton if he would play vibes on two songs. So began his career as a vibraphonist, popularizing the use of the instrument ever since.[7]

While working with the Les Hite band, Hampton also occasionally did some performing with Nat Shilkrer and his orchestra. During the early 1930s he studied music at the University of Southern California. In 1934 he led his own orchestra, and then appeared in the 1936 Bing Crosby film Pennies From Heaven alongside Louis Armstrong (wearing a mask in a scene while playing drums)............
Harvey
Harvey

Брой мнения : 572
Join date : 03.07.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Re: jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента....

Писане by jazzanova Чет Окт 09, 2008 6:12 pm

Hallo!

Dark Lady
https://www.youtube.com/watch?v=KKIwEQ503-I&feature=related


The Chase
https://www.youtube.com/watch?v=_yjsG80Hjo8&feature=related
Добре дошел/дошла JAZZANOVA! jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 288766 :111:
Нали нямаш нищо общо с KAZANOVA? :143:
Попаднал/а си в правилната тема! Слушаш и пускаш каквото ти харесва!
Поздравче за добре прописалият участник!


jazzanova

Брой мнения : 1
Join date : 02.07.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Re: jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента....

Писане by Admin Пон Окт 13, 2008 3:18 pm

Достоен следовник на Луи Армсронг, Дизи, Рой Елдридж, Кути Уилямс....едва навършил тридесетте,winton marsalis вече е професор........
_________________________________________
И вижте само, при кого учи тромпета младият Уинтън! Човекът с изкривеният тромпет-Дизи Килеспи!Тук е разбира се и Фреди Хюбърт--човекът с най високите постигнати тонове!Но най ценното в този клип, за мен остават няколкото фрази зад кадър в дикторският текст изречени от най великият меломан на всички времена-DJ
Willis Conover
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 192
Join date : 02.07.2008

https://jazz.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Re: jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента....

Писане by Harvey Пон Окт 13, 2008 4:25 pm

Я сега да спретнем едно шоу, кадето да си премерим силите по импровизация!
И всеки прилага собственият си начин на употреба тромпета и то всичко на гърбът на горкичката "Хъни сакъл роуз"....Но пък си е приятничко все пак! А мойте приятели тук, заплеснати фенове по тромпета като инструмент може би ще намерят малко разтуха!
Harvey
Harvey

Брой мнения : 572
Join date : 03.07.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Re: jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента....

Писане by Harvey Пон Окт 13, 2008 4:32 pm

А този с кривата тромба, така и не намери пари да си купи по свестен инструмент :shock: Голями хора, пък не се освестват ееей! 8)
Ето го този с ризата, сякаш взел сега да се учи да свири jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 871601 ......на края го изкара на ЦИУУУУ и хората с право го освиркаха! jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 611983
Harvey
Harvey

Брой мнения : 572
Join date : 03.07.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Cat Anderson

Писане by Harvey Пон Окт 13, 2008 5:06 pm

Cat Anderson--Duke Ellington Band
....Ами да!
То по трwдно е било човек да си намериш билет за концерт
на Дюк of Елингтонs, еже ли пък и да се вреди без връзки в неговият
оркестър! jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 270640
Harvey
Harvey

Брой мнения : 572
Join date : 03.07.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty ПОДПУРИ of DUKE

Писане by Harvey Пон Окт 13, 2008 5:12 pm

Ето го и самият мъдрец на пианото :119: ! Тук аз благоговея! :112:
Harvey
Harvey

Брой мнения : 572
Join date : 03.07.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Duke Ellington

Писане by Harvey Пон Окт 13, 2008 5:20 pm

Duke Ellington - VIP's boogie Който може да коментира такова изпълнение! Аз не мога. jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 565401
Harvey
Harvey

Брой мнения : 572
Join date : 03.07.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Re: jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента....

Писане by Harvey Пон Окт 13, 2008 5:23 pm

Duke Ellington - Satin Doll
Harvey
Harvey

Брой мнения : 572
Join date : 03.07.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Duke Ellington

Писане by Harvey Пон Окт 13, 2008 5:30 pm

Какво по голямо украшение за машината произвеждаща суинг с марка Дюк Елингтон, от една Елла и
Take the A Train (Ella Fitzgerald)Моля за коментар на импровизационните възможности на Ела! jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 384125
Harvey
Harvey

Брой мнения : 572
Join date : 03.07.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty непретенциозна но........

Писане by Harvey Вто Окт 14, 2008 3:27 pm

Много приятна за слушане
Harvey
Harvey

Брой мнения : 572
Join date : 03.07.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Stacey Kent - The Boy Next Door.

Писане by Harvey Съб Окт 25, 2008 11:08 am

Нежният глас и баладата на Стейси достигат и до най прецизният критик......Stacey Kent и нейното сладострасно вибрато във високите тонове.....истинска наслада за ценителя на джаз вокала!
Take it! :119:
Harvey
Harvey

Брой мнения : 572
Join date : 03.07.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Stacey Kent - Samba Saravah

Писане by Harvey Съб Окт 25, 2008 11:15 am

А ето какви ги върши СТЕЙСИто с бразилският ритъм.......макар и с несвойственото звучене на френската реч в самбата jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 565401 Който си го може,......си го прави както и когато си поиска! jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 855623
Harvey
Harvey

Брой мнения : 572
Join date : 03.07.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Diana Krall

Писане by Harvey Съб Окт 25, 2008 11:13 pm

Diana Krall - I love being here with you
Harvey
Harvey

Брой мнения : 572
Join date : 03.07.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Re: jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента....

Писане by Harvey Съб Окт 25, 2008 11:23 pm

Harvey
Harvey

Брой мнения : 572
Join date : 03.07.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Re: jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента....

Писане by Harvey Съб Окт 25, 2008 11:29 pm

Лека нощ с аристократа на американският поп(рор)Диин Мартин
Harvey
Harvey

Брой мнения : 572
Join date : 03.07.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Norah Jones

Писане by Ния Пон Окт 27, 2008 7:42 pm

тази вечер ми се слуша нора джоунс - това момиче има ангелски глас Smile
Dont Know Why

Ния

Брой мнения : 78
Join date : 03.07.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Re: jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента....

Писане by Ния Пон Окт 27, 2008 7:53 pm

Bonnie Raitt & Norah Jones~Tennessee Waltz

Ния

Брой мнения : 78
Join date : 03.07.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Re: jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента....

Писане by Jerry Lee Нед Ное 09, 2008 1:46 pm

Jerry Lee
Jerry Lee

Брой мнения : 9
Join date : 09.11.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Re: jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента....

Писане by Jerry Lee Пон Ное 10, 2008 2:54 pm

:114: Страхотен глас, за съжаление рано си е отишъл.
Jerry Lee
Jerry Lee

Брой мнения : 9
Join date : 09.11.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Re: jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента....

Писане by Jerry Lee Пон Ное 10, 2008 3:03 pm

:111: jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 855623 jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 384125 Някой да има да каже нещо за това?
Jerry Lee
Jerry Lee

Брой мнения : 9
Join date : 09.11.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Re: jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента....

Писане by Admin Пон Ное 10, 2008 3:51 pm

Благодаря Джери Л.
Дебютът ти като за рокмен е повече от сполучлив в темите за джаза, а с иконите като Лайънъл, Дайъна изглежда си на "ТИ", щом са в приоритетите ти за слушане!
Малко поздравче с едно доста интересно изпълнение микс


и едно друго изпълнение на Оскар Питърсън
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 192
Join date : 02.07.2008

https://jazz.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Re: jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента....

Писане by Jerry Lee Пон Ное 10, 2008 6:35 pm

Не мога да ги отворя тия поздравчета за съжаление.jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 871601

Jerry Lee
Jerry Lee

Брой мнения : 9
Join date : 09.11.2008

Върнете се в началото Go down

jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента.... - Page 3 Empty Re: jazz миксове, гювеч, слушам това което ми се иска в момента....

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите